منو
 1. آخرین فایل ها
 2. پرفروشترین فایل ها
 3. پربازدیدترین فایل ها
استخراج ویژگی زمانی- فرکانسی جهت شناسایی دیداری مصوت های فار

استخراج ویژگی زمانی- فرکانسی جهت شناسایی دیداری مصوت های فار

ارزیابی قابلیت اطمینان شبکه توزیع متصل به تولیدات پراکنده

ارزیابی قابلیت اطمینان شبکه توزیع متصل به تولیدات پراکنده

ارائه ساختار جديد بازار همزمان توان اکتيو و راکتيو با در نظر

ارائه ساختار جديد بازار همزمان توان اکتيو و راکتيو با در نظر

مقاله ی جدید مقدمه ای بر کشت هیدروپونیک

مقاله ی جدید مقدمه ای بر کشت هیدروپونیک

دانلود پاورپوینت آتش نشاني و اطفاء حريق

دانلود پاورپوینت آتش نشاني و اطفاء حريق

دانلود پاورپوینت برنامه کسب و کار Business Plan

دانلود پاورپوینت برنامه کسب و کار Business Plan

دانلود پاورپوینت خلاقیت و نوآوری

دانلود پاورپوینت خلاقیت و نوآوری

دانلود مقاله تقويت حافظه

دانلود مقاله تقويت حافظه

دانلود پاورپوینت آتش نشاني و اطفاء حريق

دانلود پاورپوینت آتش نشاني و اطفاء حريق

دانلود پاورپوینت دشمن شناسی

دانلود پاورپوینت دشمن شناسی

دانلود مقاله تصفیه فراورده های نفتی

دانلود مقاله تصفیه فراورده های نفتی

دانلود پاورپوینت مددکاری اجتماعی گروهی

دانلود پاورپوینت مددکاری اجتماعی گروهی

گروه محصول -> -> برق و الکترونیک

ارائه ساختار جديد بازار همزمان توان اکتيو و راکتيو با در نظرقیمت: ۹۹۰۰۰ریال     تعداد صفحات: 139     کد محصول :4382      حجم فایل:2,19 MB      نوع فایل :rarفایل ورد قابل ویرایش

توضیحی مختصر از متن فایل  :

ارائه ساختار جديد بازار همزمان توان اکتيو و راکتيو با در نظر گرفتن قيود ولتاژی شبکه

چکیده:

در طی دو دهه اخیر صنعت برق دستخوش تغییرات اساسی در نحوه­ی تولید، انتقال و توزیع گشته است که تحت عنوان تجدید­ساختار از آن یاد می­شود. با تجدید ساختار در صنعت برق، توان راکتیو به عنوان یکی از مهمترین خدمات جانبی برای بهره­برداری ایمن و قابل اطمینان از شبکه قدرت معرفی شده است. در سال­های اخیر بمنظور افزایش قابلیت اطمینان شبکه، ایجاد یک ساختار صحیح رقابتی و تشویق تولیدکنندگان به تولید توان راکتیو، بازارهای توان راکتیو تعریف شده­اند. این در حالی است که توان اکتیو و راکتیو از راه­های گوناگون همانند معادلات پخش­بار، منحنی قابلیت ژنراتور سنکرون و حداکثر ظرفیت توان عبوری از خطوط به هم مرتبط می­باشند و در نتیجه اجرای جداگانه­ی بازارهای توان اکتیو و راکتیو راه­حل بهینه را به همراه نخواهد داشت. بدین ترتیب در این پایان­نامه، بازار توان راکتیو بطور همزمان با بازار انرژی به اجرا در می­آید و نتایج آن با نتایج بدست آمده از اجرای جداگانه بازارهای توان اکتیو و راکتیو مقایسه می­گردد. بمنظور عادلانه­تر شدن رقابت در تولید توان راکتیو، پیشنهادات قیمت برای تولید توان راکتیو اصلاح می­گردد و ساختار جدیدی برای پرداخت هزینه از دست رفته به تولیدکنندگان توان راکتیو ارائه می­شود. همچنین با توجه به ماهیت محلی توان راکتیو، امکان ایجاد بازارهای محلی توان راکتیو مورد بررسی قرار گرفته و نتایج حاصل از اجرای بازارهای محلی توان راکتیو با بازارهای غیرمحلی مقایسه می­گردد. از طرفی حضور منابع تولید پراکنده و بخصوص مزارع بادی در شبکه قدرت روز به روز در حال افزایش است و با پیشرفت تکنولوژی در سال­های اخیر، این منابع نیز برای مشارکت در بازارهای توان راکتیو مشتاق می­باشند. بدین ترتیب در این پایان­نامه بمنظور در نظر گرفتن مشارکت مزارع بادی در بازار توان راکتیو ابتدا امکان ارائه توان راکتیو توسط مزارع بادی با فن­آوری توربین­های سرعت متغیر مورد مطالعه قرار می­گیرد و پس از آن بازارهای توان اکتیو و راکتیو با مشارکت مزارع بادی به اجرا در می­آید. در این مطالعه همچنین بمنظور در نظر گرفتن خطای پیش­بینی توان بادی، بازارهای توان اکتیو و راکتیو با دو حالت خطا در پیش­بینی توان بادی به اجرا در­می­آید و تأثیر این خطای پیش­بینی بر میزان مشارکت مزارع بادی در بازارهای توان اکتیو و راکتیو و نیز بر میزان هزینه بهره­برداری از این بازارها مورد بررسی قرار می­گیرد.

واژه­های کلیدی: بازار توان راکتیو، بازار همزمان توان اکتیو و راکتیو، تابع پرداخت مورد انتظار، هزینه فرصت از دست رفته، مزارع بادی

 

1-1          مقدمه

در طول چند دهه گذشته بسیاری از سیستم­های قدرت الکتریکی در سراسر جهان تجدید ساختار شده­اند. طی این مدت، به خاطر بالا بردن بازده بهره­برداري و تشویق سرمایه­گذاران، صنعت برق دستخوش تغییرات اساسی از لحاظ مدیریت و مالکیت گردیده است، به طوریکه براي ایجاد فضاي رقابتی مناسب، بخش­هاي مختلف آن از جمله تولید، انتقال و توزیع از هم مستقل گردیده­اند. این فرایند منجر به غیرمتمرکز شدن خدمات مختلف که قبلاً توسط ساختار انحصاری تولید می­گردید، شده است. با وجودی که تجارت انرژی موضوع اصلی در بازار رقابتی برق است، به منظور داشتن یک شبکه امن و قابل اعتماد، خدمات جانبی حیاتی هستند و باید به شیوه­ای مناسب ارائه گردند. در سیستم­های قدرت تجدیدساختار یافته، بهره­بردار مستقل سیستم (ISO[1]) مسئول حفظ و عمل عادلانه، امن و قابل اعتماد از یک سیستم قدرت است. بر این اساس، ISO مسئول تعادل بار در زمان واقعی، مدیریت تراکم و ارائه خدمات جانبی است. این خدمات جانبی توسط بهره­بردار سیستم از طریق قراردادهای تجاری با شرکت کنندگان بازار فراهم می­شود [1].

در این میان شش نوع خدمات جانبی مختلف در دستورالعمل FERC- 888 تعریف شده است[2]، که تأمین توان راکتیو یکی از این سرویس­های مهم است و باید در بسیاری از جنبه­های برنامه­ریزی بازار و بهره­برداری درنظر­گرفته شود. نكته ديگري كه بايد مورد توجه قرار گيرد آن است كه يک ژنراتور زمانی مي­تواند توان توليدي خود را به فروش برساند که توان راکتيو کافي جهت حفظ سطوح ولتاژ در محدوده قابل قبول در سيستم وجود داشته باشد. در غير اينصورت ژنراتور به علت محدوديت پايداري ولتاژ، قادر به فروش انرژي توليدي خود نخواهد بود[3]. در نتیجه، درحالی که موضوع اصلی در بازارهای برق مسائل مالی است، به دلیل نقش مهم توان راکتیو در سیستم­های امنیتی، مسائل فنی نیز باید در کنار مسائل اقتصادی در تسویه بازار مورد توجه قرار گیرد. تاکنون، اهداف مختلفی مانند قیمت­گذاری توان راکتیو [4و5]، به حداقل رساندن هزینه توان راکتیو [6و7]، به حداقل رساندن همزمان هزینه توان راکتیو و تلفات انتقال [9و8]، به حداقل رساندن انحراف از معاملات [3] و غیره برای حل و فصل بازار توان راکتیو و بهبود این بازار ارائه شده است.

از طرفی توان راکتیو نقش مهمی در امنیت ولتاژ سیستم قدرت نیز دارد [10]. عدم توان راکتیو در سیستم ممکن است سبب افت ولتاژ نامطلوب در برخی از باس­های سیستم گردد که اگر سیستم بر این کمبود ولتاژ غلبه نکند، ممکن است منجر به ناپایداری ولتاژ در کل شبکه گردد. توان راکتیو ناکافی که منجر به فروپاشی ولتاژ بوده است، عامل اصلی در قطع عمده برق در سراسر جهان شناخته شده است. به عنوان مثال علت اصلی خاموشی در 2 جولای 1996 و 10 اوت 1996 که در سواحل غربی ایالات متحده رخ داده بود، فروپاشی ولتاژ اعلام شد[11]. بنابراین، امنیت ولتاژ سیستم یک مسئله مهم است که باید در برنامه­ریزی توان راکتیو در نظر گرفته شود.

 

1-2          حضور مزارع بادی در بازارهای تجدید ساختار یافته

در دهه­های اخیر، با توجه به برخی از چالش­های جهانی مانند مسائل زیست محیطی، بحران انرژی و رکود اقتصادی، منابع تجدیدپذیر و تولیدات پراکنده توجه بیشتری برای تولید برق را به خود جلب کرده­اند [12]. تحقیقات انجام شده توسط مراکز تحقیقاتی همچون سازمان تحقیقات انرژی الکتریکی ([2]EPRI) بیانگر استفاده بیش از 25 درصد انرژي الکتریکی تولیدي توسط تولیدات پراکنده تا سال 2010 می­باشد. همچنین این رقم طبق تحقیقات سازمان گاز طبیعی( NGF[3]) تا 30 درصد نیز پیش بینی شده است[13].

در میان انواع منابع تجدیدپذیر، انرژی باد به علت در دسترس بودن و مزایای فراوان آن، به یکی از منابع تجدیدپذیر پیشرفته و محبوب در سراسر جهان تبدیل شده است. با افزایش نفوذ تولید توان باد به شبکه، بسیاری از مسائل جدید باید در مورد برنامه­ریزی و عملکرد سیستم قدرت مورد مطالعه قرار گیرد.

با وجود مزایای بسیار زیاد انرژی باد، این منبع انرژی از عدم قطعیت بالایی برخوردار است. بنابراین، ماهیت تصادفی سرعت باد موضوع پژوهش­های بسیاری در سال­های اخیر بوده است و برخی از جنبه­های مختلف این پدیده و همچنین اثرات آن در بهره­برداری و کنترل سیستم­های قدرت مورد مطالعه قرار گرفته است[14].

 

1-3          ارائه توان راکتیو توسط مزارع بادی

علاوه بر ارائه توان اکتیو به شبکه، ژنراتورهای بادی با مبدل­های الکترونیک قدرت همچنین می­توانند توان راکتیو به سیستم با ترکیب تغییرات جزئی در طراحی و یا معماری کنترل ارائه دهند. این توربین­های بادی ([4]WTs) همچنین می­توانند برای ارائه تنظیم فرکانس اولیه به طور موقت و میرایی نوسانات همانطور که در مرجع [15] اشاره شده است، استفاده شوند.

در آثار مختلف، به طور عمده توان راکتیو به عنوان یک سرویس جانبی در حوزه ژنراتورهای بزرگ حرارتی مورد بررسی قرار گرفته و اثر زیادی به بررسی اینکه ژنراتورهای بادی می­توانند به توان راکتیو مورد نیاز سیستم کمک کنند، گزارش نشده است[8] و [17]. ارائه توان راکتیو از مزارع بادی (WFs[5]) به ندرت توسط اپراتورهای مستقل سیستم خریداری شده است. با این حال، با افزایش نفوذ ژنراتورهای بادی به شبکه برق همراه با افزایش استفاده از الکترونیک قدرت در توربین­ها، مزارع بادی می­توانند بعنوان ارائه دهندگان خدمات توان راکتیو در آینده مفید باشند. با توجه به پیشرفت در تکنیک­های پیش بینی باد در سال­های اخیر، همراه با اثر هموارسازی توان در یک مزرعه بادی، مزارع بادی هم­اکنون می­توانند به عنوان یک منبع قدرت قابل توزیع توسط اپراتورهای سیستم در نظر گرفته شوند. در نتیجه، پشتیبانی توان راکتیو از مبدل­های منبع ولتاژ (VSCs[6]) از مزارع بادی نیز می­تواند توسط اپراتورها بصورت توزیع­پذیر تلقی گردد[18].

 

1-4          بازارهای توان راکتیو

برای عملکرد موثر، بازارها باید کامل شوند. بدین معنی که برای تمام سرویس­های کمیاب، هزینه جبران باید توسط تأمین­کنندگان دریافت شود و توسط مصرف­­کنندگان پرداخت گردد. این موضوع برای توان راکتیو نیز صادق است. به فروشندگان باید قیمت بازار یا نرخی برای توان راکتیوی که آن­ها عرضه می­کنند پرداخت شود به طوری که از کمبودها جلوگیری شود. خریداران نیز باید نرخ یا قیمت بازار را پرداخت کنند.

به طور کلی در حال حاضر در بازارهای برق تجدید ساختار یافته این موضوع توسط چندین اپراتور سیستم­های قدرت در کشورهای مختلف به رسمیت شناخته شده است که ارائه توان راکتیو باید به عنوان یک سرویس جانبی در نظر گرفته شود و نیاز به یک راهکار پرداخت مالی مناسب برای این خدمات وجود دارد. برخی از بازارها در حال حاضر این راهکار را ایجاد کرده­اند، از جمله اپراتور مستقل سیستم نیویورک که از یک روش مبتنی بر هزینه گنجانده شده استفاده می­کند و یا شرکت ملی مدیریت بازار برق استرالیا  که در آن پرداخت هزینه برای پشتیبانی توان راکتیو هم برای ژنراتور و هم برای خازن سنکرون انجام می­گیرد و شامل سه بخش هزینه در دسترس بودن، هزینه بهره­برداری و هزینه فرصت می­باشد[19]. از سوی دیگر، بازارهای مقررات­زدایی شده در کشورهای شمال اروپا، هیچ­گونه پیش­بینی برای پرداخت مالی به ارائه­دهندگان توان راکتیو درنظر نگرفته­اند؛ در این بازارها مسئولیت مدیریت توان راکتیو در شرکت­های شبکه محلی و منطقه­ای نهفته است[19] و [20]. مروری بر شیوه­های مدیریت توان راکتیو تصویب شده در برخی از بازارهای برق مقررات­زدایی شده در سراسر جهان در مرجع [20] معرفی شده­اند.

 

1-5          چالش­ها در جهت ایجاد بازارهای توان راکتیو

توان راکتیو یک کالای منحصر به فرد با توجه به ویژگی­های برجسته آن است. توان راکتیو در طبیعت بطور محلی ایجاد می­گردد و دارای قیمت بسیار بالا در شرایط اضطراری می­باشد. هرچند، توان راکتیو به هیچ کار مفیدی منجر نمی­گردد، اما همانطور که ذکر شد، توان راکتیو برای حفظ پایداری ولتاژ سیستم و اطمینان از تأمین برق قابل اعتماد ضروری می­باشد[10]. از آنجا که مزایای پروفیل ولتاژ مناسب توسط تمام اعضای متصل به شبکه استفاده می­شود، این موضوع تدبیر سیاست­های قیمت­گذاری توان راکتیو را دشوار می­کند. از ویژگی­های متمایز توان راکتیو چالش­های قابل توجه در جهت توسعه بازارهای رقابتی برای توان راکتیو است. در ادامه، برخی از چالش­های مربوط به تعامل بین بازار توان اکتیو و راکتیو، قدرت بازار، نوسانات قیمت و قیمت­گذاری به مصرف­کنندگان در جزئیات بیشتر بحث شده است.

 

1-5-1   تعامل بین بازار توان اکتیو و راکتیو

توان اكتيو و راكتيو از طرق گوناگون همانند معادلات پخش­بار، محدوديت جريان خطوط شبكه و نيز منحني قابليت ژنراتور سنكرون باهم ارتباط تنگاتنگي دارند. بنابراين اجراي بازار توان اكتيو و سپس در پي آن بازار توان راكتيو بعلت ارتباط تنگاتنگ بين توان اکتیو و راكتيو راه حل بهينه را نتيجه نمي­دهد[16].

 

1-5-2   قدرت بازار

از لحاظ اقتصادی، قدرت بازار به عنوان توانایی بعضی از شرکت­کنندگان در بازار به تغییر قیمت به دور از سطوح رقابتی برای سودآوری بیشتر تعریف شده است. ساده­ترین راه حل برای حل مشکل قدرت بازار توان راکتیو، اضافه کردن تجهیزات تولید توان راکتیو، از جمله، خازن ها و جبران­سازهای استاتیک VAR (SVC[7])، در نقاط راهبردی و نقاط الکتریکی نزدیک به آن­ها است. در مرجع [21] یک بررسی جامع بر روی قدرت بازار با در نظر گرفتن شاخص­های مختلفی که در تجزیه و تحلیل قدرت بازار استفاده می­شود، ارائه شده است.

 

 

  • پس از پرداخت موفق لینک دانلود هم نمایش داده می شود هم به ایمیل ارسال می گردد
 • ایمیل را بدون www وارد کنید و در صورت نداشتن این قسمت را خالی بگزارید
 • در صورت هر گونه مشگل در پروسه خرید میتوانید با پشتیبانی تماس بگیرید گزارش تخلف

برچسب ها:ارائه ساختار جديد بازار همزمان توان اکتيو و راکتيو با در نظر گرفتن قيود ولتاژی شبکه  پایان نامه ارائه ساختار جديد بازار همزمان توان اکتيو و راکتيو   بازار توان راکتیو  توان راکتیو  توان راکتیو چیست  توان راکتیو+pdf  توان راکتیو میلر  توان راكتيو  توان راكتيو چيست  کنترل توان راکتیو  کنترل توان راکتیو در سیستمهای قدرت  کنترل توان راکتیو میلر  مفهوم توان راکتیو  توان راکتیو چیست Pdf  توان اکتیو راکتیو چیست  توان اکتیو و راکتیو چیست؟  منظور از توان راکتیو چیست  مفهوم توان راکتیو چیست  توان اکتیو و راکتیو چیست؟ Pdf  جبران سازی توان راکتیو چیست  کنترل توان راکتیو Pdf  کنترل توان راکتیو میلر+pdf  توان اکتیو و راکتیو Pdf  کتاب کنترل توان راکتیو میلر  دانلود کتاب کنترل توان راکتیو میلر  کتاب توان راکتیو میلر  دانلود کتاب توان راکتیو میلر  حل تمرین کنترل توان راکتیو میلر  حل مسائل کنترل توان راکتیو میلر  نمونه سوالات کنترل توان راکتیو میلر  توان راکتیو و اکتیو  توان اكتيو و راكتيو چيست؟  توان اكتيو و راكتيو  کنترل توان راکتیو چیست؟  کنترل توان راکتیو در شبکه های توزیع  کنترل توان راکتیو در خطوط انتقال  کنترل توان راکتیو دکتر قاضی  کنترل توان راکتیو در سیستم های الکتریکی  جزوه کنترل توان راکتیو در سیستمهای قدرت  مقاله کنترل توان راکتیو در سیستمهای قدرت  درس کنترل توان راکتیو در سیستمهای قدرت  کتاب کنترل توان راکتیو میلر ترجمه قاضی  دانلود کتاب کنترل توان راکتیو میلر ترجمه قاضی  دانلود رایگان کتاب کنترل توان راکتیو میلر  دانلود کتاب فارسی کنترل توان راکتیو میلر  دانلود کنترل توان راکتیو میلر  تعریف توان راکتیو  مفهوم فیزیکی توان راکتیو  مفهوم توان اکتیو و راکتیو  پایان نامه توان راکتیو  پایان نامه کنترل توان راکتیو  پایان نامه جبرانسازی توان راکتیو  پایان نامه جبرانسازی توان راکتیو با ادوات Facts  دانلود پایان نامه کنترل توان راکتیو  توان اکتیو و راکتیو چیست؟  توان اکتیو و راکتیو چیست؟ Pdf  توان اکتیو راکتیو چیست  توان اکتیو و راکتیو  توان اکتیو و راکتیو در شبکه  توان اکتیو و راکتیو Pdf  توان اكتيو و راكتيو چيست؟  توان اكتيو و راكتيو  تفاوت توان اکتیو و راکتیو  فرمول توان اکتیو و راکتیو  مفهوم توان اکتیو و راکتیو  توان اكتيو و راكتيو Pdf  تعريف توان اكتيو و راكتيو  محاسبه توان اکتیو و راکتیو  تعریف توان اکتیو و راکتیو  فرق بین توان اکتیو و راکتیو  فرق توان اکتیو با راکتیو  فرمول های توان اکتیو و راکتیو  توان اکتیو و راکتیو چیست؟  توان اکتیو و راکتیو چیست؟ Pdf  توان اکتیو راکتیو چیست  توان اکتیو و راکتیو  توان اکتیو و راکتیو در شبکه  توان اکتیو و راکتیو Pdf  توان اكتيو و راكتيو چيست؟  توان اكتيو و راكتيو  تفاوت توان اکتیو و راکتیو  فرمول توان اکتیو و راکتیو  مفهوم توان اکتیو و راکتیو  توان اکتیو چیست  توان ری اکتیو چیست  توان اکتیو و راکتیو و ظاهری  توان اکتیو راکتیو ظاهری  توان اكتيو  توان اكتيو و راكتيو Pdf  تعريف توان اكتيو و راكتيو  محاسبه توان اکتیو و راکتیو  تعریف توان اکتیو و راکتیو  فرق بین توان اکتیو و راکتیو  فرق توان اکتیو با راکتیو  فرمول توان اکتیو  فرمول توان اکتیو وراکتیو  فرمول توان اکتیو سه فاز  فرمول محاسبه توان اکتیو  فرمول های توان اکتیو و راکتیو  فرمول های توان اکتیو  مزارع بادی  مزارع بادی دریایی  مزارع بادی چیست  مزارع بادی ایران  مزارع بادی در ایران  مزارع بادی در میان ابرها  مزارع بادی فراساحلی  انواع مزارع بادی  اتصال مزارع بادی  مزارع توربین بادی  پایان نامه انرژی باد  پایان نامه انرژی بادی  پایان نامه انرژی خورشیدی  پایان نامه انرژی خورشیدی در ساختمان  پایان نامه های انرژی خورشیدی  پایان نامه درباره انرژی خورشیدی  پایان نامه انرژی خورشیدی Pdf  پایان نامه در مورد انرژی باد  دانلود پایان نامه انرژی خورشیدی  پایان نامه ارشد انرژی خورشیدی  پایان نامه در مورد انرژی خورشیدی  دانلود رایگان پایان نامه انرژی خورشیدی  دانلود پایان نامه انرژی خورشیدی در ساختمان  دانلود پایان نامه در مورد انرژی خورشیدی  مقاله انرژی باد  مقاله انرژی بادی  مقالات انرژی بادی  تحقیق انرژی باد  مقاله درباره انرژی باد  دانلود مقاله انرژی بادی  مقالات علمی انرژی باد  مقاله در مورد انرژی باد  مقاله در مورد انرژی بادی  مقاله ای در مورد انرژی باد  تحقیق انرژی بادی  مقالات انرژی باد  مقاله های انرژی بادی  مقاله درباره انرژی بادی  مقاله کامل انرژی بادی  مقالات دومین کنفرانس انرژی بادی ایران  تحقیق درباره انرژی باد  تحقیق در مورد انرژی باد  تحقیق درباره ی انرژی باد  تحقیق در مورد انرژی بادی  تحقیق درباره ی انرژی بادی  تحقیق راجب انرژی باد  مقاله درباره انرژی خورشیدی  تحقیق درباره انرژی خورشیدی  مقاله در مورد انرژی خورشیدی  مطلب درباره انرژی خورشیدی  دانلود مقاله انرژی باد  دانلود مقاله در مورد انرژی بادی  مقالات علمی انرژی خورشیدی  مقالات علمی پژوهشی انرژی خورشیدی  مقالات در مورد انرژی خورشیدی  مقاله ای کامل در مورد انرژی بادی  تحقیق در مورد انرژی خورشیدی  تحقيق در مورد انرژي خورشيدي  مقاله در باره انرژی بادی  مقاله ای در مورد انرژی بادی  مقاله کامل در مورد انرژی بادی  مقاله ای در مورد انرژی خورشیدی  مقاله ای درباره انرژی خورشیدی  مقاله ای کامل در مورد انرژی باد  مقاله ای کامل در مورد انرژی خورشیدی  مقاله ای درباره ی انرژی باد  انرژی بادی  انرژی بادی در ایران  انرژی بادی چیست؟  انرژی بادی مقاله  انرژی بادی ایران  انرژی بادی در جهان  انرژی بادی Ppt  انرژی بادی خانگی  انرژی بادی منجیل  انرژی بادی و خورشیدی  انرژی باد در ایران  پتانسیل انرژی بادی در ایران  ظرفیت انرژی بادی در ایران  تاریخچه انرژی باد در ایران  پتانسیل انرژی باد در ایران  انرژی باد ایران  انرژي بادي ايران  استفاده از انرژی باد در ایران  انرژی باد Pdf  انرژی بادی Pdf  انرژي بادي  انرژي باد  انرژي باد در جهان  انرژی باد چیست  کنفرانس انرژی بادی  انجمن انرژی بادی ایران  استفاده از انرژی باد  سولار باد انرژی  بررسی پتانسیل انرژی باد در ایران  کنفرانس انرژی بادی ایران  كنفرانس انرژي بادي  کنفرانس انرژی باد  کنفرانس انرژی باد ایران  سومین کنفرانس انرژی بادی  سومین کنفرانس انرژی بادی ایران  نخستین کنفرانس انرژی بادی ایران  دومین کنفرانس انرژی بادی  اولین کنفرانس انرژی بادی ایران  انجمن انرژی باد ایران  انجمن انرژي بادي ايران  انجمن علمي انرژي بادي ايران  سایت انجمن انرژی بادی ایران  استفاده از انرژی باد در ساختمان  استفاده از انرژی باد در معماری  استفاده از انرژی باد برای تولید برق  استفاده از انرژی بادی  استفاده از انرژی باد در منازل  استفاده از انرژی باد در کشاورزی  استفاده از انرژی باد در گذشته  استفاده از انرژی باد در حرکت اتومبیل  
محصولات مرتبط
استخراج ویژگی زمانی- فرکانسی جهت شناسایی دیداری مصوت های فار

استخراج ویژگی زمانی- فرکانسی جهت شناسایی دیداری مصوت های فار

قیمت: 99,000 ريال کد فایل:24793
فایل ورد قابل ویرایش توضیحی مختصر از متن فایل  : استخراج ویژگی زمانی- فرکانسی جهت شناسایی دیداری مصوت های فارسی چکیده در این پایان­نامه روشی برای شناسایی مصوت­های فارسی در کلمات تک سیلابی ارائه می­شود. برای این منظور پس از جداسازی فریم­های تصویر و انتخاب فریم­هایی که مربوط به تلفظ مصوت موجود در کلمه تک سیلابی بودند و نیز استخراج ناحیه­ای پیرامون لب­ها، ویژگی­های مختلفی همچون ضرایب کسینوسی و ضرایب موجک و ضرایب...
ارزیابی قابلیت اطمینان شبکه توزیع متصل به تولیدات پراکنده

ارزیابی قابلیت اطمینان شبکه توزیع متصل به تولیدات پراکنده

قیمت: 99,000 ريال کد فایل:24788
ارزیابی قابلیت اطمینان شبکه توزیع  متصل به تولیدات پراکنده بادی با بررسی اثر آب و هوا     چکیـده به دلیل گستردگی و نیز پیچیدگی شبکه های توزیع ، احتمال بروز حادثه در آن ها بسیار زیاد است که بروز حادثه می تواند مشترکین زیـادی را تحـت تاثیر خـود قرار دهـد. بنابراین قابلیت اطمینان یکی از پارامترهای کلیدی مشخص کننده ی میزان موفقیت سیستم در ارائه برق به مصرف کنندگان است. لذا بررسـی و تحلـیل قابـلیت اطمیـنان شـبکه توزیـع از...
ارائه ساختار جديد بازار همزمان توان اکتيو و راکتيو با در نظر

ارائه ساختار جديد بازار همزمان توان اکتيو و راکتيو با در نظر

قیمت: 99,000 ريال کد فایل:24778
فایل ورد قابل ویرایش توضیحی مختصر از متن فایل  : ارائه ساختار جديد بازار همزمان توان اکتيو و راکتيو با در نظر گرفتن قيود ولتاژی شبکه چکیده: در طی دو دهه اخیر صنعت برق دستخوش تغییرات اساسی در نحوه­ی تولید، انتقال و توزیع گشته است که تحت عنوان تجدید­ساختار از آن یاد می­شود. با تجدید ساختار در صنعت برق، توان راکتیو به عنوان یکی از مهمترین خدمات جانبی برای بهره­برداری ایمن و قابل اطمینان از شبکه قدرت معرفی شده است. در...
دانلود مقاله نیروگاه

دانلود مقاله نیروگاه

قیمت: 29,000 ريال کد فایل:20666
فایل ورد قابل ویرایش  نیروگاه انواع نیروگاه‌هایی كه در سطح جهان به امر تولید برق اشتغال دارند عبارتند از: 1) نیروگاههای بخاری 2 ) نیروگاههای آبی 3 ) نیروگاههای گازی 4 ) نیروگاههای سیكل تركیبی 5 ) نیروگاههای اتمی 6 ) نیروگاههای خورشیدی 7  ) نیروگاههای بادی 8  ) نیروگاههای پمپ ذخیره ای 9 ) نیروگاههای جذر و مدی دریا 10 ) نیروگاههای زمین گرمایی ( ژئوترمال )  11 ) نیروگاههای موجی ( موج دریا )  12 ) نیروگاههای دیزلی 13 )...
نام ونام خانوادگي:


پست الکترونيکي:


عنوان:


پيام:


ارسال پيام به صورت شخصي
کد امنيتي:

برگزیده ها

 • 1
 • 2

دانلود پاورپوینت مديريت انرژي در بخش تجاري و عمومي

دانلود پاورپوینت مديريت انرژي در بخش تجاري و عمومي

دانلود پاورپوینت مديريت انرژي در بخش تجاري و عمومي

حجم:10184KB | بازدید :2101

این فایل در سایت های دیگر با قیمت های بالاتری به فروش می...

دانلود پاورپوینت دشمن شناسی

دانلود پاورپوینت دشمن شناسی

دانلود پاورپوینت دشمن شناسی

حجم:9444KB | بازدید :4099

این فایل در سایت های دیگر با قیمت های بالاتری به فروش می...

دانلود پاورپوینت آشنايي با شيطان‌پرستي

دانلود پاورپوینت آشنايي با شيطان‌پرستي

دانلود پاورپوینت آشنايي با شيطان‌پرستي

حجم:9338KB | بازدید :2383

این فایل در سایت های دیگر با قیمت های بالاتری به فروش می رسد. شیطان پرستی به جای اطاعت از قوانین خدایی یا قوانین طبیعی و اخلاقی، عموماً بر پیشرفت فیزیکی خود با راهنمایی‌های موجودی مافوق یا قوانینی فرستاده شده تمرکز دارد. به همین دلیل بسیاری از شیطان پرستان معاصر از...

دانلود پاورپوینت مد و مدگرایی

دانلود پاورپوینت مد و مدگرایی

دانلود پاورپوینت مد و مدگرایی

حجم:9202KB | بازدید :3292

دانلود پاورپوینت  مد و مدگرایی این فایل در سایت های دیگر با قیمت های بالاتری به فروش می رسد. پاورپوینت درباره آشنایی با مد و مدگرایی فرمت فایل: power point (لینک دانلود پایین صفحه) تعداد اسلاید: 17 اسلاید بخشی از اسلایدها: دیوید رایزمن (محقق و جامعه شناس) : جوامع...

دانلود پاورپوینت تغذیه سالم، فعالیت جسمانی،کنترل وزن

دانلود پاورپوینت تغذیه سالم، فعالیت جسمانی،کنترل وزن

دانلود پاورپوینت تغذیه سالم، فعالیت جسمانی،کنترل وزن

حجم:8351KB | بازدید :2655

این فایل در سایت های دیگر با قیمت های بالاتری به فروش می...

دانلود پاورپوینت قاچاق کالا

دانلود پاورپوینت قاچاق کالا

دانلود پاورپوینت قاچاق کالا

حجم:8235KB | بازدید :3225

این فایل در سایت های دیگر با قیمت های بالاتری به فروش می رسد.  كلمه قاچاق يك كلمه تركي است و به معناي گريزاندن مي‌باشد و از مجموع قوانين و مقررات مربوط چنين استنباط مي‌شود كه قاچاق عبارت است از فراردادن مال، خواه آن مال مربوط به درآمد دولت بوده و يا ورود و خروج، توليد...

اشعار بابا طاهر

اشعار بابا طاهر

اشعار بابا طاهر

حجم:8234KB | بازدید :2257

این فایل در سایت های دیگر با قیمت های بالاتری به فروش می رسد. فایل ورد قابل ویرایش درمتون تاریخی پس از اسلام به نام لرستان فیلی بر می خوریم  که معرب پهلوی است واین سرزمین از همدان تا خانقین و ممدلی امتداد دارد. و زبان شعر های باباطاهر راپهلوی یاهمین لری امروز دانسته...